Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rafał Bojdys

( ilość produktów: 26 )

Rafał Bojdys to uzdolniony artysta grafik i malarz, którego prace są wyrazem głębokiej pasji i artystycznej wizji. Urodzony w 1967 roku w Bielsku-Białej, wykształcił się na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach, gdzie w 1993 roku uzyskał dyplom pod kierunkiem docenta Tomasza Jury (plakat) i profesora Andrzeja Seweryna Kowalskiego (malarstwo i rysunek). Od 1994 roku Bojdys współpracuje jako grafik z tygodnikiem „Kronika Beskidzka”.

Artysta jest znany przede wszystkim z malarstwa sztalugowego oraz projektowania ilustracji i plakatów. Jego styl malarski wyróżnia się karykaturalną stylizacją i ekspresyjnym sposobem nakładania farb, często przez dynamiczne pociągnięcia pędzla lub swobodne kapanie farby na płótno. Bojdys jest również autorem piętnastu wystaw indywidualnych, w tym takich, jak wystawa w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem (1999), Galerii Ganek w Siemianowicach Śląskich (2000), czy Klubie Karma w Warszawie (2003). Brał także udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, zdobywając uznanie na arenie międzynarodowej.

Jego twórczość jest wielokrotnie nagradzana, co potwierdza kilkukrotne wyróżnienia na wystawie Praca Roku w Galerii ZPAP w Katowicach oraz podczas 1. Letniego Salonu Sztuki w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. Obrazy Bojdysa to przede wszystkim galeria postaci, przedstawionych w różnych sytuacjach lub z atrybutami, co nadaje im fabułę i opowieść. Każda postać w jego obrazach jest zaproszeniem dla widza do stworzenia własnej historii, często inspirowanej przez sugestywne tytuły dzieł.

Twórczość Rafała Bojdysa odznacza się głębokim zrozumieniem formy i koloru, a jego prace są zarówno refleksyjne, jak i pełne życia. Jego obrazy są nie tylko estetycznym doświadczeniem, ale także zaproszeniem do dialogu i interpretacji, co czyni jego sztukę wyjątkowo angażującą i wielowymiarową.

pixel