Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sylwia Wenska

( ilość produktów: 14 )

Sylwia Wenska, jako artystka, dostrzega w malarstwie istotę wolności, co znacząco wpływa na jej podejście do sztuki i życia. W swym artystycznym credo podkreśla, że nasze życie często ograniczają różnorodne reguły, przepisy i normy społeczne, jednak malarstwo daje jej przestrzeń pełnej swobody, gdzie każdy pociągnięcie pędzla może być piękne, nieatrakcyjne, kiczowate, prowokujące lub zupełnie odmienne - wszystko zależy od jej chwili i nastroju. Dla Wenskiej malarstwo to luksus niekonieczności zachowania spójności, co pozwala jej na pełną swobodę wyrazu.

Jej duch twórczy jest niepokojony, co skłania ją do ciągłego ewoluowania stylu malarskiego, palety kolorów, technik i tematyki. Wenska nie wierzy w szkice, a twierdzi, że nigdy nie doświadczyła blokady artystycznej. Idee płyną przez nią nieustannie, co odzwierciedla jej słowa, nawiązujące do myśli Picassa: "Inspiracja istnieje, ale musi cię znaleźć przy pracy."

Wenska czerpie przyjemność z artystycznych "wolt", czyli twórczych zwrotów akcji. Po serii romantycznych portretów może nagle zająć się tworzeniem czerwonego nosorożca, umieścić fluorescencyjne kwiaty pomiędzy świętą Katarzyną a świętą Teresą, a następnie przenieść się do kapryśnego świata Atomówek.

Czerpiąc z bogactwa artystycznych inspiracji, jej dzieła są starannie kategoryzowane w odrębne serie, z których każda delikatnie dotyka różnych tematów, dylematów i koncepcji. Tematy te często mają charakter religijny, ekologiczny lub polityczny, odważnie przekazywane poprzez żywe kolory i sugestywne obrazy, czasami przypominające style komiksu, pop-artu i mangi. Sylwia Wenska, poprzez swoją sztukę, staje się głosem swobody, odwagi twórczej i nieustającej ewolucji artystycznej.

pixel