Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Tadeusz Król

( ilość produktów: 7 )

Tadeusz Król Obrazy na sprzedaż galeria online

 

Tadeusz Król, urodzony 12 lipca 1960 roku w Końskich, jest uznanym polskim malarzem i grafikiem. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki prof. Stanisława Wejmana w 1986 roku. Jego działalność artystyczna została wielokrotnie nagrodzona, z wyróżnieniami w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (1988), Grand Prix na IV Internationale Graphic Biennale w Lubinie (1989), oraz Grand Prix w Bharat Bhavan Graphic Biennale w Bhopal w Indiach (1995). W 2007 roku został wyróżniony w 38. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” przez miesięcznik „Sztuka.pl”.

Król specjalizuje się w grafice warsztatowej, plakacie i malarstwie. Jego talent pedagogiczny również jest godny uwagi, gdyż od 1996 roku pełni rolę nauczyciela przedmiotów artystycznych w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej, gdzie jest także pomysłodawcą i współorganizatorem wystaw prezentujących sztukę współczesną. Jest również autorem książki „Nauka malowania”, wydanej w 2009 roku przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

Tadeusz Król został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, co jest potwierdzeniem jego znaczącego wkładu w polską kulturę i sztukę. Jego twórczość obejmuje liczne wystawy indywidualne i zbiorowe, zarówno w Polsce, jak i za granicą, co podkreśla jego znaczenie na arenie międzynarodowej.

pixel